A Concordia Motax KC idei első hazai mérkőzésére január 23-án került sor.

A pápai alakulat 17:30-tól a DEAC U23 együttesét fogadta a Városi Sportcsarnokban. Ahogy várható volt a csapatok szoros mérkőzésen döntöttek a két pont sorsáról. A kezdő sípszót követően vállvetve küzdöttek az együttesek, az ötödik perc végére Márton Á. sikeres közeli dobása után 18-15-re vezetett a Pápa. A hárompontos előnyt az első tíz perc végére sikerült hétpontosra növelni (28-21), majd a Debrecennek egészen a harmadik negyed közepéig nem sikerült felzárkóznia, ekkor viszont mindössze három pont volt a különbség (54-51). Cook és Sonyák sikeres dobásaival ismét nagyobb előnyre tett szert a hazai csapat, amely az utolsó negyedben folyamatosan csökkent, olyannyira, hogy a mérkőzés 37. percében a Debrecennek sikerült átvennie a vezetést (74-75). A mérkőzés utolsó percei izgalmas végjátékot hoztak, Cook sikeres büntetői után 80-80-ra egyenlített az ellenfél, majd az utolsó másodpercben Sonyák sikeres közeli dobásával tudtunk fontos győzelmet aratni.

Concordia Motax KC – DEAC U23 82-80 (28-21, 17-14, 18-22, 19-23)

Concordia Motax KC: Sonyák 18/6, Cook 17/3, Keller 14, Horváth A. 10/6, Kasza 6/6, Márton Á. 6, Márton L. 8/6, Csányi 3/3, Grebenár, Kocsis, Bakos

Vajda József: Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Egy nagyon jól játszó Debrecent sikerült legyűrnünk. Kicsit fáradt a csapatom. Szombaton Bajára utazunk, az sem lesz egyszerű.

GR

Keresés

Rólunk

Örömünkre szolgál, hogy ellátogatott egyesületünk weblapjára, ahol tájékozódhat a Pápai Kosárlabda Clubot érintő legfrissebb hírekről, eredményekről.